Cloudtec Phase - ještě měkčí a plynulejší běh!

Na běžecký svět se valí nová vlna. Značka On po 13 letech přepracovala své ikonické obláčkové tlumení. Nový CloudTec Phase svým tvarem, který byl vyvinut za pomoci více než tisícovky běžců i počítačové simulace, ještě více podporuje hladký a plynulý krok – jako když jede vlna po oceánu.  

Když v roce 2010 vstoupila značka On na trh a představila své patentované obláčkové tlumení CloudTec, způsobila mezi běžci revoluci. Díky jedinečným vlastnostem této mezipodešve se stala nejrychleji rostoucí běžeckou značkou na planetě – pocit „Run on clouds“ si dnes užívá už přes sedm milionů běžců ve více než 50 zemích světa. 

Po 13 letech teď přichází švýcarská značka se zásadní inovací svého tlumícího systému. Nová technologie označovaná jako CloudTec Phase podporuje ten nejhladší běžecký krok díky nesmírně měkkému dopadu a plynulému odvalení z paty na špičku. 

„Díky tomu jsme si mohli pohrávat s různými tvary otvorů v mezipodešvi, upravovat jejich velikost i natočení. Tak jsme u CloudTec Phase došli k dominovému efektu, kdy se jednotlivé duté elementy uzavírají postupně jeden za druhým,“ vysvětluje simulation inženýr Ben Lane. 

Výsledek? Zcela nová mezipodešev CloudTec Phase, která začíná pracovat přesně v tom momentu, kdy se noha dotkne země. Jeden po druhém se obláčky postupně uzavírají v dominovém efektu, aby podpořily valivý pohyb a zajistily plynulý přechod z dopadové do odrazové fáze, z paty na špičku – pro ten nejhladší běžecký krok, jaký je možné zažít. V kombinaci se superpěnou Helion pak CloudTec Phase zajišťuje vysokou návratnost energie. 

V důsledku toho pak mohla být z mezipodešve odstraněna integrovaná deska Speedboard, která v technologii CloudTec podporovala běžecký krok i návratnost energie. V CloudTec Phase, ale už není potřeba, což snižuje nejen hmotnost bot, ale také množství odpadu produkovaného při výrobě. 

Podešev je tvořena tenkou gumovou vrstvou, která je velmi odolná a zajišťuje vynikající trakci za sucha i za mokra. 

Close Košík
Close Wishlist
Close
Kategorie